JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších zoologických zahrad na světě roku 2015

Návštěvy zoologických zahrad patří k těm nejoblíbenějším volnočasovým aktivitám lidí všech věkových skupin. Téměř každé větší město nějakou přiměřenou zoo ve své blízkosti má. Ale které jsou ty nejlepší a nejoblíbenější na světě? Na tuto otázku dokázal odpovědět populární cestovatelský portál TripAdvisor, když díky hodnocení svých návštěvníků sestavil žebříček těch nejlepších zoo na světě.

10. místo: ZooParc de Beauval, Francie

ZooParc de Beauval ve francouzském Saint-Aignan je milovníkům přírody k dispozici od roku 1980, když se zprvu jednalo o ornitologický park obsahující jedinečnou sbírku čítající asi 2000 ptáků. Později přibyly další expozice, díky čemuž se tato zoologická zahrada dostala mezi ty nejlepší na světě. Například v roce 1991 zoo do Francie dostala první bílé tygry a později v roce 1999 ZooParc de Beauval nabídl jako úplně první v Evropě bílé lvy. K nejvzácnějším zvířatům aktuální nabídky patří koaly, pandy, kapustňáci, okapi, dendrolagusi nebo už zmínění bílí tygři. K tomu samozřejmě nechybí široká škála velkých koček, primátů, býložravců, ptáků, plazů, ryb a dalšího zvířectva.

9. místo: Zoological Wildlife Foundation, Florida

Devátá nejlepší zoologická zahrada na světě je k nalezení ve floridském Miami. Zoological Wildlife Foundation nabízí svým návštěvníkům široké možnosti zábavy. Velkým lákadlem jsou místní prohlídky, při kterých se je možné dostat přímo mezi zvířata na dotek ruky. A obzvláště velkým zážitkem je možnost se vyfotit s mláďaty levharta, tygra a jiných zvířat přímo v náručí. Atraktivnosti pro dětské návštěvníky přidávají také různé vzdělávací programy. Velké úsilí Zoological Wildlife Foundation věnuje také ochraně nosorožčích populací po celém světě nebo gepardům v Botswaně.