JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejdražších hudebních klipů v historii

Natáčení hudebních klipů je jeden ze způsobů, jak se muzikanti snaží dostat svou hudbu k fanouškům. Vytvoření takových videí je mnohdy velmi nákladné. A to tak, že ceny produkce některých videoklipů dosahují hodnot, za které by bylo možné natočit klidně i film. Asi není žádným překvapením, že ty nejdražší hudební videa mají ti nejznámější světoví interpreti a tak v tomto seznamu nemohou chybět jména jako Madonna, Michael Jackson a další…

10. místo: Mariah Carey: Heartbreaker

Desítku těch nejdražších hudebních videoklipů zahajuje oblíbená americká zpěvačka Mariah Carey a její skladba Heartbreaker z roku 1999. Jedná se o píseň, která byla úvodním singlem jejího sedmého alba Rainbow. Kromě Mariah Carey se na nahrávce podílel také jeden z nejúspěšnějších rapperů historie Jay Z, ale ten se kvůli některým svým smluvním závazkům nemohl účastnit natáčení a tak se v klipu neobjevil. Samotné video stálo tehdy natočit 2.5 milionu dolarů, což by po sedmnácti letech po započtení inflace představovalo 3.55 milionů.

9. místo: MC Hammer: 2 Legit 2 Quit

Na deváté příčce se nachází hit jednoho z nejpopulárnějších hudebníků konce 80. a 1. poloviny 90. let MC Hammera. Skladba z téměř stejnojmenného alba Too Legit to Quit z roku 1991 zaznamenala například úspěch v prestižní týdenní hitparádě Billboard Hot 100, kde se nejlépe umístila na 5. místě.

Část Billboardu zaměřenou na taneční hudbu dokonce vyhrála, v R&B žebříčku byla třetí a mezi rappovými skladbami se nejlépe umístila jako čtvrtá. Dobré prodeje ji zajistili platinové ohodnocení. Tomu všemu pomohl také nákladný videoklip, který ve své době stál astronomických 2.5 milionu dolarů. To by dnes odpovídalo částce asi 4.22 milionu.