JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších ostrovů v Karibiku, které jsou doslova ráj

Podle mnohých nejlepší letní dovolená všech dob. Samozřejmě, vkus je vkus a někdo upřednostní exotický africký Mauricius nebo zavítá na Bali, jiný zase dává šanci spíš středomořským letoviskům. Každopádně, Karibik je destinací, která by neměla zůstávat na okraji zájmu. Nahlédněme proto pro inspiraci na zajímavá místa, co vás jistě osloví.

10. místo: Panenské ostrovy


Poznejte Karibik na vlastní kůži.

Karibské souostroví, které kdysi patřilo i Dánům. Součást Malých Antil, mající rozlohu skoro pěti stovek čtverečních kilometrů. Dělí se na americkou a britskou část. Ta americká je větší a sestává se ze trojice ostrovů – sv. Tomáše, sv. Jana, sv. Kříže.

Dva miliony návštěvníků ročně (což stále nedělá z těchto ostrovů projekt masové turistiky), božský klid a azurová vodní hladina, i to jsou poznávací znaky této části Panenských ostrovů. Britská část pak zahrnuje padesát menších ostrůvků, z nichž asi třetina je obydlená. Nejbohatší část Karibiku nabídne krásné korálové útesy, plachtění a tropy se vším všudy.

9. místo: Aruba


Chcete vyrazit do Karibiku? Zájezdy na Arubu zde

Je součástí Nizozemského království a nabídne necelých 200 kilometrů čtverečních tropického ráje. Sto tisíc obyvatel, tradiční evropská architektura v metropoli Oranjestadu, minimální nadmořská výška. Užijte si korálové útesy a velice klidnou atmosféru v místech, kde jako by se doslova zastavil čas. Ostrov, který před pěti stoletími objevili Španělé, zná pouze jediné roční období, kterým je samozřejmě neustálé léto.

Příděl slunečních paprsků snad jako nikde jinde na světě, teplota sahající v průměru ke třicítce. Bělavý písek nebo azurové moře, ale také řada vodních sportů a noční život, na jaký budete ještě dlouho vzpomínat. Na Arubě si prostě každý najde to svoje!