JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších zábavních parků v Evropě

K zajímavým tipům na výlety bezesporu patří nejrůznější zábavní parky, ať už jako víkendový cíl nebo zpříjemnění delší dovolené. Ty nejznámější zpravidla nabízejí také možnost ubytování a tak je zde klidně možnost strávit takovou dovolenou přímo v zábavním parku.

Největší z nich mají tolik atrakcí, že dovedou zabavit třeba i na několik dní. Příznivci jízd na horských dráhách si v tomto ohledu nejvíce užijí návštěvu floridského Orlanda, které je někdy označováno jako světové hlavní město zábavních parků, když jej především díky tomu ročně navštíví přes 60 milionu turistů.

Špičkové zábavní parky si je ovšem možné užít také v Evropě. Ty nejzajímavější dovedou každý rok pobavit miliony návštěvníků od těch nejmenších dětí po dospělé fandy adrenalinových akcí. A tady je desítka těch nejlepších zábavních parků na starém kontinentu.

10. místo: Legoland Billund, Dánsko

Legoland je bezesporu jedna z těch nejvěhlasnějších značek mezi zábavními parky. Úplně první byl otevřen roku 1968 v dánském Billundu, kde sídlí také výrobce populárních LEGO kostek. Na dlouhou dobu se jednalo o jediný park s touto tématikou, když další následoval roku 1996 v britském Windsoru a poté i další různě po světě.

Aktuálně jsou v Evropě tři Legolandy, které nabízí srovnatelně kvalitní zábavu. Ovšem ten v Dánsku je specifický právě tím, že je první. Návštěvníci si zde mohou svět barevných kostiček užívat v devíti tématických sekcích DUPLO Land, Imagination Zone, Knights‘ Kingdom, Legoredo Town, Miniland, Ninjago World, Adventure Land, Polar Land a Pirate Land.

Dánský Legoland nabízí možnost si užít více než pět desítek atrakcí, které dovedou zabavit děti každého věku a také nejednoho dospělého. Vzhledem k tomu, že se jedná o zábavu ve stylu LEGO kostiček, tak nejspíše nepřekvapí, že se uvnitř nachází také několik možností k nákupu některé z populárních stavebnic.

9. místo: Futuroscope, Francie

Futuroscope nabízí naprosto odlišný zážitek z návštěvy než jakýkoli jiný zábavní park v Evropě. Rozsáhlý komplex nedaleko Poitiers totiž není zaměřen na horské dráhy, ale na zprostředkování futuristického vizuálního zážitku. K tomu je využíváno té nejmodernější techniky, když některé věci jsou dokonce úplné světové unikáty.

Nabídka atrakcí a vystoupení se neustále modernizuje. Nejžhavější novinkou roku 2016 se stala spolupráce Futuroscope a slavného cirkusu Cirque du Soleil, který pro tento park připravil speciální show La Forge aux étoiles se spoustou vizuálních, vodních a pyrotechnických efektů.

Prakticky každá další z tří desítek atrakcí má něco do sebe. Zajímavé zážitky z návštěvy Futuroscope tak nabídne např. náhled do budoucnosti ve Futur Expo, pohled na věci běžným okem neviděné v Mysteries of the Unseen World, možnost se podívat do vesmíru v Cosmic Collisions nebo si zahrát nejrůznější hry pro děti i celé rodiny.