JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších zábavních parků v Evropě

2. místo: Europa Park, Německo

Europa Park je největší zábavní park v Německu a kvalitu jeho atrakcí asi nejlépe ilustruje fakt, že s více než pěti miliony návštěvníků ročně je druhým nejnavštěvovanějším v Evropě po Disneylandu v Paříži. Na své si zde přijdou prakticky všichni od malých dětí po milovníky velmi adrenalinové zábavy.

Park otevřený v roce 1975 se postupně rozrostl na současných 95 hektarů s více než stovkou nejrůznějších atrakcí a vystoupení. Europa Park je rozdělen do sedmnácti tématických částí, které jsou nejčastěji pojmenovány po evropských státech. Této tématičnosti odpovídá vše v daných sekcích parku od atrakcí po občerstvení.

K největším tahákům Europa Parku patří bezesporu jeho největší horská dráha Silver Star, která dosahuje výšky až 73 metrů, maximální rychlosti až 130 km/h a přetížení až 4G. Neuvěřitelný zážitek poskytuje také Blue Fire Megacoaster s akcelerací z nuly na stovku za 2.5 sekundy. Samozřejmě si je možné užít také řadu poklidnějších atrakcí nebo velmi povedených vystoupení.

1. místo: Disneyland Paříž, Francie

Disneyland Paříž baví své návštěvníky už od roku 1992, když dnes se jedná o obrovský komplex zahrnující dva zábavní parky Disneyland Park a Walt Disney Studios Park, několika hotelů, rozsáhlé nákupní zóny a další možnosti, jak strávit víkend, případně i delší dovolenou.

Disneyland Park nabízí široké možnosti zábavy pro všechny věkové kategorie. Nachází se zde například jízda Pirates of the Caribbean, podle které později vznikla velmi populární filmová série Piráti z Karibiku. A také další atrakce se odkazují na slavné příběhy z díly studia Walt Disney. Ti nejmenší jistě ocení možnost se setkat s Mickey Mousem a spoustu dalšího.

Walt Disney Studios Park byl otevřen v roce 2002 a už jeho název napovídá, že tento park je zaměřen na filmy a filmová studia. Je tedy možné si zde vychutnat různá tématická představení nebo atrakce zaměřené na ukázku filmových efektů. K tomu samozřejmě nechybí ani různé tematicky vyvedené dráhy a další.