JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších zážitků, které si můžete koupit

Originální dárek je třeba, hlavně k výročí svatby nebo padesátinám. Nebo prostě jen tak, z lásky. Kdo by pořád nosil květiny nebo oblečení, když je tu tolik možností – třeba na hezké odpoledne strávené trochu dobrodružnějším způsobem. Příležitostí, jak potěšit své blízké nezapomenutelným zážitkem je spousta.

10. místo: Povolání na zkoušku


Splňte si svůj dětský sen a vyzkoušejt si povolání dle svého přání.

Chtěli jste vždycky dělat v ZOO nebo péct koláčky, ale osud měl jiné plány – a dnes už nebudete měnit kvůli dávnému snu rozjetou kariéru. To ale vůbec nevadí, protože si můžete jeden den naplánovat tak, jako by se představa stala skutečností. Změnit obor můžete skoro o 180 stupňů.

V pestré nabídce jsou třeba povolání jako barman, modelka, moderátor nebo letecký stíhač (samozřejmě, že jen v simulaci ?). Chovatel šelem, ale také bagrista nebo profesionální kuchař. Záleží na lokalitě a záleží na vašem přání, protože jsou tu desítky alternativ, ať už jste jako dítě přemýšleli o čemkoliv.

9. místo: Únikové hry


Zahrejte si některou populární únikovou hru. Zabavte sebe i své blízké.

Popularita stoupá snad každým dnem, klasické únikové hry nabízejí spoustu možností, jak si procvičit paměť, ochutnat lžičku adrenalinu nebo se také trochu bát. Psychiatrická léčebna, kosmická loď nebo tajemná místnost, vězení nebo dobrodružná výprava, na níž musíte odhalit dávno zapomenuté tajemství historie.

Jistě, je tady tisíc různých možností a podobné aktivity na víkend jsou k mání snad v každém větším městě. Zahrajte si na špiony, archeology uvízlé v hrobce nebo cokoliv, co vás zrovna napadne – nabídka je natolik pestrá, že si zcela bez nadsázky vybere úplně každý. Cílem je dostat se ven nebo najít určitou věc před vypršením neúprosné časomíry.