JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších zážitků, které si můžete koupit

2. místo: Let horkovzdušným balónem


Podívejte se na svět z koše balónu. Krásný zážitek, který ocení opravdu každý.

Jako za starých časů. Cítit se jako v devatenáctém století, jako jeden z hrdinů románů Julese Verna. Dnešní balony už jsou ale o něčem jiném, především jsou trochu bezpečnější a celkově mnohem modernější. Vzlétnout můžete z řady míst napříč celou republikou, každý si tak může zvolit místo, které mu bude vyhovovat nejvíce.

Romantika pro dva nebo zážitek pro celou rodinu. Let s balónem je tedy klidně možné absolvovat i s dětmi. Objednat si můžete i svatbu v balónu – a pravda je taková, že moc stylovějších věcí v tomto ohledu už asi na světě opravdu není k mání.

1. místo: Seskok padákem


Zažijte jedinečný zážitek. Vyzkoušejte si skok z letadla na padáku.

Úplně typická záležitost mezi zážitky přinášející slušnou dávku adrenalinu, ale vše naprosto bezpečné. Skákat totiž budete s někým, kdo celé věci dokonale rozumí a v teoretické fázi se připravíte na všechny možnosti. Ten minutový pocit, při kterém plachtíte vzduchem, je prostě nepopsatelný.

Můžete skákat v tandemu, ale odvážnější do toho mohou jít úplně sami. Skočte si z několikakilometrové výšky a užijte si rychlost třeba až 200 kilometrů v hodině v otevřeném prostoru. Samozřejmě pozor, bývají zde váhové omezení a nežádoucí jsou různé zdravotní komplikace jako epilepsie nebo srdeční problémy.