JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších míst na dovolenou v Africe

Kontinent, který obdivuje mnoho lidí kvůli krásné přírodě, ale také možnosti si prohlédnou atraktivní památky, které zůstaly po starých civilizacích. Pojďme si jej proto trošku procestovat a doporučit si pár zajímavých míst, které lákají k prožití báječné dovolené. Vodopády, vysoké hory, poušť nebo naopak pláže doslova zalité sluncem, ale také pořádná porce historie. Takže, kde začneme?

10. místo: Marrákeš


Marrákeš jedno z nejzajímavějších afrických měst. Velmi výhodné zájezdy zde.

Typické Maroko. Muslimský svět, kde na trhu budete smlouvat třeba celý den a dáte si šálek mátového čaje, možná se také trochu ztratíte v místních úzkých uličkách, které jsou pro sever Afriky tolik typické. Marrákeš sice není hlavním městem Maroka, ale z historického hlediska má mimořádný význam nejen jako věhlasné centrum obchodu. Má za sebou tisíc let historie a dnes tu žije necelý milion obyvatel, v bezprostřední blízkosti se rozprostírá gigantické pohoří Atlas.

Podobně jako snad všechny lokality v našem výčtu TOP 10, i Marrákeš je zapsán do seznamu UNESCO. Datle a olivy, ale také slavný maratonský závod nebo řada muzeí, které vám umožní nahlédnout do berberského světa. Dominantou Marrákeše je sedmdesátimetrový minaret mešity Kutubíja, ale určitě zavítejte i do Saadských hrobek.

9. místo: Kilimandžáro


Zkuste vystoupit na nejvyšší horu Afriky. Zájezdy na Kilimandžáro zde.

Nejvyšší hora Afriky, kterou pokrývá sněhová čepička a hrdě se pne do výše 5895 metrů nad mořem. Domorodci jí říkají Uhuru, vrcholek je možné zdolat po šesti trasách, první Evropané dobyli nejvyšší kótu s koncem devatenáctého století. Zavítali sem i slavní českoslovenští cestovatelé Hanzelka a Zikmund, Kilimandžárem se inspiroval i Jules Verne se svými Pěti nedělemi v balóně.

Horu symbolizuje vícero klimatických pásem, dá se tu totiž úspěšně pěstovat řada plodin, nechybí deštný prales, ale na severu jsou už ledovce a sníh, v lepším případě mimořádně odolné mechy a lišejníky. Jde vlastně o stratovulkán, vytvořený už před několika stovkami tisíc let…