JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších míst na dovolenou v Africe

2. místo: Serengeti


Podívejte se na safari. Atraktivní zájezdy za africkou přírodou.

Prakticky celých patnáct tisíc kilometrů čtverečních, to je národní park ještě mnohem větší než celý Jihočeský nebo Středočeský kraj. Studené noci a teplé dny, průměrná teplota kolem dvaceti stupňů, Tanzanie a dlouhá cesta vlakem nebo autobusem, ale dostat se sem můžete i letadlem, byť to bude trochu komplikovanější.

Nechybí slon, nosorožec nebo zebra, ale také kočkovité šelmy reprezentované lvem, gepardem a leopardem. Název je celkem symbolický, ve starém dialektu znamená Serengeti cosi jako nekonečná prérie. Národní park vznikl v roce 1951, na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO se objevil o třicet let později.

1. místo: Seychely


Užijte si relax na Seychelských ostrovech. Bohatá nabídka zájezdů zde.

Symbolika skutečného luxusu a perla zaoceánského turismu. Nachází se na mapě severně od Madagaskaru, rozkládají se na pouhých 455 kilometrech čtverečních a žije tu na sto tisíc lidí. Portugalská, britská nebo také indická a arabská stopa je viditelná dodnes, dvě pětiny země tvoří chráněná území. Zdejší příroda je totiž přímo mimořádná a místní ji nehodlají nechat někdy v budoucnu ničit.

Desítky tisíc želv, tradiční kreolština, palmy a vůně vanilky nebo skořice. Ostrov Mahé, který je centrem turismu, stejně jako jeho hlavní město Victoria, zaujímá asi třetinu celkové rozlohy Seychel. Tropický les, hora pnoucí se do výše 800 metrů, prostorné a přímo až dokonalé pláže, turisté z celého světa si zde skutečně přijdou na své.