JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejprodávanějších videoher v historii

Hraní videoher je bezesporu jedna z nejoblíbenějších volnočasových aktivit na celém světě. Mnoho hráčů dokáže u obrazovek svých počítačů nebo herních konzolí strávit každý den klidně i několik hodin. I přestože je tento průmysl poznamenáván poměrně rozsáhlým pirátstvím, tak prodeje těch nejlepších her dosahují milionů kopií. A v tomto seznamu se podíváme na desítku nejprodávanějších videoher historie napříč platformami.

10. místo: New Super Mario Bros. Wii – 29.32 milionů

New Super Mario Bros. Wii už svým názvem tak trochu napovídá, že se jedná o hru, která vyšla speciálně pouze pro herní konzoli Nintendo Wii. Od roku 2009 si hráči podle dostupných údajů pořídili necelých 30 milionů kopií hry s instalatérem Mariem v hlavní roli.

Základ hry je prakticky stejný jako v prvních dílech z osmdesátých let. Čili opět to je vydařená plošinovka, kde se Mario nebo jiná postavička může pohybovat doprava, doleva, různě poskakovat, sbírat předměty a likvidovat nepřátele. Nový rozměr zábavy tomuto ozkoušenému formátu ovšem dalo ovládání pomocí pohybového ovladače.

9. místo: Diablo III – 30 milionů

Diablo III, co se týče komerčního úspěchu výrazně překonalo předchozí díly, když se po celém světě prodalo asi 30 milionů kopií hry. Jedná se o součet prodejů pro počítače, Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4.

Fanoušci se na pokračování legendárních RPG z let 1997 a 2000 těšili tak moc, že si jen na PC první den koupili rekordních 3.5 milionu kopií. Do konce roku 2012 Diablo III dokázalo získat přes 12 milionů platících hráčů, což jej udělalo nejprodávanější hrou za uplynulých 12 měsíců.