JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších herních simulátorů

Někdo má rád akční hry, jiný zase s oblibou sportuje – alespoň tedy virtuálně. Na PC se totiž můžete bavit různě, od sledování filmů a seriálů, až po zajímavé herní tituly. Někdo to sice považuje za ztrátu času, ale při hraní na počítači (nebo i jiném zařízení) si můžete potrénovat smysly a zlepšit paměť. Ale samozřejmě platí, že nic se nemá přehánět. Pojďme se podívat na nejzajímavější simulátory.

10. místo: Deer Hunter


Zahrát si na lovce a ozdobit si své venkovské sídlo trofejemi. Jeleni, plavé laně nebo koloušci se musí držet zkrátka, protože Deer Hunter je jedním z mála simulátorů pro každého nadšence do myslivecké profese. Mise jsou v podstatě stejné, vykoumáte, pod jakým úhlem by měl vyjít výstřel, stisknete spoušť ve vhodnou chvíli – vysoká se kácí a hned je tu další kolo.

Nejde o bezhlavou střílečku, ale spíš je potřeba propracovaný systém lesního odstřelovače. Snad jen škoda, že okolní příroda nevypadá zrovna moc realisticky, atmosféře to právě nepřidává. Na druhou stranu, zastřelíte si kromě jelenů i pár kačen nebo vlků a k dispozici je i řada různých pušek, mezi nimiž si snadno najdete ideál.

9. místo: Farming Simulator


Série, která má za sebou už dvanáct pokračování, odstartovala v roce 2008. Nejdřív jste mohli zasít jen pšenici a k dispozici byly dva stroje. Farming Simulator 19 ale přinese dvě mapy – americkou a německou – půjde si jej zahrát kromě PC i na PS4 a Xbox One a výrazně se zlepší také grafika.

Chovat zvířata, pěstovat plodiny, projet se v licencovaném stroji – nechybí značky jako Deutz-Fahr, Lamborghini nebo Krone. Skleník, větrná elektrárna, řepka, ječmen, kukuřice – a ještě mnohem více, starat se můžete třeba i o les. Samozřejmostí je rovněž profesionálně odladěná česká verze.