JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 tipů na audioknihy, které si musíte během léta poslechnout

Dlouhá cesta na dovolenou, neposedné děti, malý kufr a chuť poslouchat ušima? To všechno vás může potkat během letních cest. Užijte si je s poslechem audioknih, které si stáhnete do přehrávače nebo využijte aplikaci Audioteka, která je zcela zdarma.

Tady jsou tipy od Audiotéky.

1) Faktor Churchill, načetl Pavel Rímský

Faktor Churchill

Vzdělání i během léta, to je životopis Winstona Churchilla, který napal bývalý londýnský radní Boris Johnson.

2) Všude kolem černý les, načetla Simona Postlerová

Všude kolem černý les

Chcete se bát? Poslechněte si thriller o jedné rozlučkové párty uprostřed lesů na anglickém venkově kde se zanedlouho se začnou dít podivné věci.

3) Tak to bylo, tak to je, načetl David Matásek

Tak to bylo, tak to je

Doba letních festivalů se blíží a tak si poslechněte audioknižní verzi knih Tak to bylo, tak to je a Járo, kakao, jejichž autorem je Lou Fanánek Hagen, frontman skupiny Tři sestry.

4) Papuánci čechny nežerou, načetl Miroslav Táborský

Papuánci čechny nežerou

Audiokniha obsahuje cestovatelský deník a zápisky, jejichž autorem je cestovatel Karel Žihla. Nechte se unést skutečným příběhem a odpočívejte v tomto hektickém světě.

5) Na cestě, načetl Jiří Zavřel

Na cestě

Román je z velké části založen na autorových vzpomínkách, popisuje v ní své cestování napříč Spojenými státy se svými přáteli.

6) Krtečkova dobrodružství, načetl Marek Eben

Krtečkova dobrodružství

Audiokniha o Krtečkovi pro ty nejmenší posluchače třeba na cestu autem.

7) Příběhy zvířátek, načetl Jiří Lábus

Příběhy zvířátek

Chcete vědět, proč má leopard skvrny, nebo jak spolu souvisí kůň a olivový strom? Příběhy z říše zvířat, které jsou tím nejlepším z pokladnice klasických pohádek od autorů Rudyarda Kiplinga, Jamese Baldwina a D.G. Mukerjiho.

8) Angličtina do ucha

Angličtina do ucha

Bez znalosti angličtiny je těžké vyrazit do zahraničí. Trénujte v podobě audioknihy.
Zahrnuje výuku slovní zásoby a frází, gramatiky a jejího použití, konverzačních frází a reakce na ně i trénink poslechu a porozumění souvislé řeči. Učí vás vše, co potřebujete – slovní zásobu, fráze, gramatiku, konverzaci i poslech.

9) Emil Běžec, načetl Ivan Trojan

Emil Běžec

Léto a běh, to k sobě patří. Načerpejte energii z příběhu Emila Zátopeka, jednoho z největších českých sportoveců všech dob. „Byl jednou jeden Emil, běžec, Zátopek. Běhal a běhal, celý život, všem utíkal a vyhrával. Nikdy nevzdal ani jeden závod. Všechno dělal kvůli lidem.“

10) Egypťan Sinuhet, načetl Josef Červinka

Egypťan Sinuhet

Chystáte se na dovolenou do Egypta a chcete nasát trochu historie? Příběh vyprávi o životě Sinuheta od doby, kdy připlul jako novorozenec v rákosové lodičce po Nilu a ujali se ho nevlastní rodiče Sehmut a Kipa.

Více audioknih naleznete na www.audioteka.cz..

www.audioteka.cz
www.facebook.com/audioteka.cz
www.twitter.com/audioteka_cz
https://plus.google.com/+AudiotekaCZ
www.youtube.com/audiotekacz
https://www.instagram.com/audioteka_czsk/

O Audiotéce
Služba Audiotéka nabízí audioknihy v elektronické podobě, které je možné nakoupit a poslouchat přes aplikace pro mobilní telefony nebo web www.audioteka.cz. Mobilní aplikace jsou dostupné pro platformy iOS, Android a Windows Phone. V nabídce Audiotéky najdete přes 2800 titulů nejrůznějších literárních žánrů i audioverze populárních časopisů Respekt, Forbes a Newsweek. Služba Audiotéka je dostupná také na Slovensku přes www.audioteka.sk a v další desítce jazykových verzí po celém světě.