10 nejlepších herních simulátorů

8. místo: Zoo Tycoon


Nesmrtelná záležitost pro fanoušky zvířat všeho druhu – tedy hlavně ta exotická. Zoo Tycoon vám svěří zoologickou zahradu, kterou musíte dovést k prosperitě. Spokojená zvěř, spokojení zákazníci a vracející se rodiny, to je zde prostě cílem číslo jedna.

Poprvé tato budovatelská strategie vyšla v roce 2001, za tu dobu urazila pořádný kus cesty. Původní verze obsahovala i dva datadisky, mohli jste vést ZOO i s mořskými živočichy nebo si přidat pro zpestření i pár dinosaurů. Dvojka Zoo Tycoon vyšla v roce 2004 a přinesla obrovský skok v grafice a další díly nasledovaly, když ten nejnovější je z roku 2017

Kromě kampaně si v této sérii můžete zahrát i volnou hru a zkusit si třeba práci údržbáře, ošetřovatele nebo lektora, který vykládá návštěvníkům o zajímavostech kolem zvířecích svěřenců. Určitou zajímavostí je, že kromě zvířat se v této sérii objevili také dinosauři.

7. místo: Planet Coaster


Simulace, co vyšla do světa v listopadu 2016 a která vás uvede do světa zábavních parků. Pár zajímavých scénářů, ve kterých si vybavíte tematický park, přesně podle svého gusta. Teď už si jen vybrat, jestli tam budou piráti, princezny nebo naopak horské dráhy, možností je tu totiž skutečně celá řada. Lunaparky prostě nestárnou, řetízkové kolotoče a twistery tu budou pro své fanoušky vždycky.

V češtině si bohužel nezahrajete, ale podporu má naproti tomu hned celkem devět světových jazyků. Grafické nároky doporučené výrobcem Planet Coaster jsou poměrně vysoko, pro slušnější požitek ze hry je potřeba Intel i7, 12 GB RAM a grafická karta s pamětí 4 GB. Za tuto cenu ale dostanete skvělou grafiku, co prakticky až vezme dech.

Stránky: 1 2 3 4 5