JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejprodávanějších videoher v historii

4. místo: Grand Theft Auto V – 65 milionů

Grand Theft Auto V jako zatím poslední díl legendární herní série je tím nejprodávanějším, když se po celém světě prodalo v součtu 65 milionů kopií určený pro herní konzole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One a také počítače.

Hráči na GTA 5 očekávali tak moc, že už první den koupili asi 11.2 milionu kopií, čímž nastavili nový rekord. Už tři dny po vydání hra v prodejích překonala hranici jedné miliardy dolarů a stala se tak nejrychleji prodávaný zábavní produkt v historii.

Velkou změnou oproti minulosti je že se hráč nemusí spokojit s jednou postavou, ale příběh se točí rovnou kolem trojice hlavních hrdinů. Právě možnost si přepínat mezi postavami přinesla do celého GTA úplně nový rozměr zábavy a přispěla k prakticky dokonalému hernímu zážitku.

3. místo: Wii Sports – 82.78 milionů

Wii Sports se dočkalo vydání ve stejnou dobu jako konzole Nintendo Wii a oproti řadě jiných her mělo velkou výhodu v tom, že na řadě trhů byla hra prodávána v balíčku s konzolí. To má samozřejmě svůj podíl na tom, že se na celém světě prodalo 82.78 milionů originálních kopií této hry.

Nintendo Wii v podstatě spustilo takovou herní revoluci, když hráčům už nestačilo pouze sedět před obrazovkou a mačkat tlačítka, ale bylo nutné se začít hýbat. A právě Wii Sports mělo demonstrovat možnosti, které tehdejší novinka používající ovladač s pohybovými senzory nabízela. O zábavu se tak starala pětice sportů tenis, baseball, bowling, golf a box.