JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejprodávanějších videoher v historii

2. místo: Minecraft – 107.86 milionů

Minecraft se stal doslova herním fenoménem posledních let a to i přesto, že hráčům nenabízí ten nejmodernější grafický zážitek. Spíše naopak. Hlavním tahákem je totiž otevřený svět, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činnosti. A to doslova, jelikož zde není žádný příběh, který by bylo nutné následovat.

A celkově se hra povedla tak moc, že se po světě prodalo přes 107 milionů kopií. Velká část tohoto seznamu dosáhla svých prodejů díky dostupnosti na jedné platformě. To Minecraftu v jeho číslech pomáhá, že si je možné jej zahrát prakticky na čemkoliv a tedy počítačích, herních konzolích i mobilech.

1. místo: Tetris – 495 milionů

V žebříčku nejprodávanějších videoher historie samozřejmě nemůže chybět ta pravděpodobně nejlegendárnější, kterou si zahrál snad každý. Tetris ruského inženýra Alexeje Pažitnova, měl premiéru v červnu 1985 a do dnešních dní se prodalo téměř půl miliardy kopií.

Tetris se v průběhu let dostal na snad všechny myslitelné přístroje, na kterých je možné hrát hry. A jak je vidět ze zatím konečného čísla, tak všude zažívá velký úspěch. Skládáním různě tvarovaných kostiček se totiž řadí k těm jednodušším, rychlejším a především nejchytlavějším hrám. Zabavit se je tak možné klidně pár minut ve frontě nebo i zahnat delší několikahodinovou nudu.