JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejprodávanějších videoher v historii

6. místo: Mario Kart Wii – 36.38 milionů

Hry s Mariem nejsou jenom populární skákačky, ale postava nejslavnějšího instalatéra se od 80. let objevila ve spoustě dalších herních konceptů. K nejúspěšnějším bezpochyby patří závodní série Mario Kart, když nejprodávanější je díl z roku 2008 určený výhradně pro Nintendo Wii.

Název Mario Kart Wii sice vyvolává dojem, že se ve hře závodí s motokárami, ale tentokrát do hry poprvé vstoupily také motorky. Další novinkou se stala možnost dělat při skocích různé triky, za což je hráč odměněn jednorázovým zrychlením při dopadu. Jinak jako v jiných závodních hrách je pochopitelně tím nejdůležitějším být nejrychleji v cíli. Dobře zpracovaná je také možnost online hry proti soupeřům z celého světa.

5. místo: Super Mario Bros. – 55.75 milionů

Super Mario Bros. z roku 1985 jedna z úplně prvních her nesoucí jméno italského instalatéra v modrých montérkách. A také je to bezkonkurenčně nejlepší hra na tyto motivy co se týče počtu prodaných kusů, když si po celém světě fanoušci pořídili 55.75 milionů kopií.

První díl z dnes už legendární série Super Mario se mohl dokonce ještě více než dvě desetiletí od vydání chlubit titulem nejprodávanější hry historie. Určitou zajímavostí hry je, že se v ní nacházela chyba a na konci levelu 3-3 se bylo možné po přeskočení stožáru s praporem dostat do nekonečného světa.