JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejprodávanějších videoher v historii

8. místo: New Super Mario Bros. – 30.79 milionů

Prakticky každá hra, ve které se objeví italský instalatér Mario a jeho bratr Luigi, se může pochlubit zájmem milionů hráčů z celého světa. A stejně tomu je i u dílu New Super Mario Bros. z roku 2006. Tato hra určená výhradně pro Nintendo DS už zaznamenala necelých 31 milionů prodaných kopií po celém světě.

Jedná se o další z řady her s Mariem, které byly zpracovány jako 2D plošinovky. A tedy hráč může chodit doprava, doleva, poskakovat, sbírat předměty a likvidovat nepřátele. Hlavní zápletka New Super Mario Bros. je taková, že princeznu Peach unesli a během mise na její záchranu Mario musí projít přes osm světů skládajících se z několika úrovní. K nejzábavnějším prvkům hry pak patří různé souboje s bossy.

7. místo: Wii Sports Resort – 32.8 milionů

Wii Sports Resort je další z her určených výhradně pro jednu platformu a to Nintendo Wii. Hra v roce 2009 úspěšně navázala na velmi populární Wii Sports, ale jeho komerčního úspěchu nakonec nedosáhla i přesto, že je sedmá nejprodávanější hra v historii.

Oproti předchůdci proběhla řada vylepšení. Asi tím nejhlavnějším byl nárust počtu sportů z pěti na dvanáct a tedy je možné si pomocí pohybových ovladačů vyzkoušet šerm, wakeboarding, frisbee, lukostřelbu, basketball, stolní tennis, golf, bowling, vodní skútry, kánoe, cyklistiku, skákání s padákem a pilotování letadel.