JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších míst na dovolenou v Africe

8. místo: Gíza


Poznejte pyramidy na vlastní oči. Bohatá nabídka zájezdů do Egypta.

Zdejší pyramidy uchvacují nejen egyptology, kdo se zajímá o antiku, nesmí zákonitě vynechat právě tento prosluněný kout Afriky. Gíza je totiž jen malý kousek od Káhiry a jde dokonce o třetí největší město moderního Egypta. Kus od něj, v Mennoferu (chcete-li Memphis), stojí řada pyramid, monumentů a slavných hrobek v jednom.

Taxi, vlak nebo autobus, možnosti dopravy jsou zde skutečně na výborné úrovni, díky vyšší vlhkosti vzduchu se také nebudete cítit zrovna jako ve vyprahlé poušti – nakonec i proto právě tady startovala jedna z velkých starověkých civilizací. Je zde také pěkná ZOO, ale pyramidy v Gíze jsou jasná jednička, od roku 1979 na seznamu organizace UNESCO. Chufuova pyramida, jak znalci vědí, nese název i Cheopsova, obrovská sfinga hlídající tajemství starých faraonů, a to zdaleka není vše.

7. místo: Masai Mara


Užijte si jedinečnou dovolenou v Keni. Krásné pláže a okouzlující příroda.

Národní rezervace v jihozápadní části Keni, která přímo navazuje třeba na národní park Serengeti. Název pochází od původních domorodců, tedy Masajů. Zhruba patnáct stovek kilometrů čtverečních, kde žijí lvi, leopardi, zebry a další divoká zvěř, počítaje sem i hyeny nebo šakaly.

Celkem tu žije asi půl milionu gazel a 200 tisíc zeber, řeka Mara rozhodně má zvířatům co nabídnout. Pokud milujete zvířata, zvláště ta divoká a rádi byste je viděli na vlastní kůži, v Africe a vůbec na světě je jen málo podobných míst.