JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších míst na dovolenou v Africe

6. místo: Kapské město


Užijte si dovolenou v Kapském městě. Nabídka kvalitních zájezdů zde.

Druhé největší město JAR a jedno z nejznámějších míst celé Afriky. Nachází se na jižním cípu kontinentu, s metropolitní oblastí má čtyři miliony obyvatel. Vzniklo už v roce 1652, rozkvět si vychutnalo i díky objevu diamantů v nedalekých oblastech. Mísí se zde tradiční domorodý, anglický a nizozemský vliv.

V okolí města jsou přírodní skvosty jako je třeba Stolová hora nebo mys Dobré naděje, můžete se podívat i na pár pláží, obdivovat plantáže vinné révy nebo skákající delfíny poblíž okolních břehů. Infrastruktura je na výborné úrovni a ze zdejšího letiště jsou vypravována letadla do celého světa.

5. místo: Ngorongoro


Udělejte si nezapomenutelnou dovolenou v Africe. Zajímavé zájezdy do Tanzanie.

Severní Tanzanie, osmý div světa, v bezprostřední blízkosti národního parku Serengeti. Chráněná oblast má asi osm tisíc kilometrů čtverečních, tudíž oproti samotnému Serengeti je spíš poloviční, ale zdejší fauna a flóra je mimořádná. Kromě jiného – nosorožci, hroši, zebry a gazely, pár desítek lvů a slonů, buvoli, gepardi a hyeny, a to jsme stále jen na začátku.

Před dvěma miliony let tu vznikl kráter hluboký stovky metrů, který působí impozantně nejen z mapy. Jen v něm žije asi 25 tisíc velkých zvířat, v jezeru Magadi u jihozápadní části kráteru, najdeme třeba i krásné plameňáky nebo kočkovité servaly.