JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších zážitků, které si můžete koupit

4. místo: Bungee jumping


Stoprocentní adrenalin. Překonejte strach a odrazte se vstříc neopakovatelnému zážitku.

Tento dárek není určen úplně každému, protože lano kolem kotníků a pád z velké výšky znamená, že se budete cítit doslova jako pouťová opička na gumě. Je to tedy jen pro skutečné odvážlivce. Možností ke skoku je přitom spoustu, z věže, jeřábu nebo jiného pevného bodu.

Můžete si nechat udělat videozáznam, podobně jako u mnoha dalších aktivit. Bezpečnost je víc než stoprocentní, samozřejmě existuje sekundární jištění, takže se nemůže „nic stát“, ale kdo má strach z výšek nebo třeba i problémy se srdcem, by bungee jumping asi riskovat neměl.

3. místo: Flyboard


Zažijte něco jedinečného. Zkuste se proletět na flyboardu, zvládne to každý.

Skutečný hit, díky kterému se budete cítit jako nejeden mořský živočich – kosatka, delfín, rejnok a podobně. Létání nad vodou, plavání jako ryba, adrenalin v podobě flyboardu znamená deseti až dvacetiminutový zážitek, na který skutečně nikdy nezapomenete.

Nový sport, který využívá systému vodních trysek a ovládá se tak jednoduše, jako koloběžka – i proto je zpočátku třeba jen asi patnáctiminutová instruktáž. Pak už se stačí jen ponořit a začít svou jízdu vstříc pořádné porci vzrušení.