JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších zážitků, které si můžete koupit

6. místo: Surfařský simulátor


Chcete si vyzkoušet surfování na vlnách? Teď to jde i v České republice.

Chtěli by jste si vyzkoušet surfování, ale máte obavy z divokých vln? Řešením tedy je vyzkoušet si tento pocit z jízdy po vodě na simulátoru. Není tedy třeba jezdit někam do tepla k moři, ale vše si je možné zkusit klidně uprostřed zimy v Praze.

I začátečníci jsou vítáni. Není třeba jezdit ve stoje, ale ze začátku je klidně možné si jízdu na prkně vychutnat i vleže nebo vkleče. Vše pod dozorem zkušených instruktorů, kteří dovedou poradit a přispět tak ke zlepšování vašich schopností.

5. místo: Větrný tunel


Zkuste si pocit volného pádu ve větrném tunelu. Jedinečný zážitek pro každého.

Bojíte se skákat s padákem? Pak je tu ještě jedna alternativa, přijatelná simulace volného pádu, kde vítr letí rychlostí klidně i 250 kilometrů v hodině. Budete si připadat, jako byste skočili z letadla, do něhož jste nikdy nenastoupili.

Větrný tunel v kombinéze, helmě a brýlích zkušený instruktor, který nastaví podmínky přesně tak, jak si přejete. Nabízí se i možnost záznamu na USB disk, se kterým se pak můžete pochlubit svým blízkým. Stačí přitom jen pár minut ve větrném tunelu, a ještě dalších pár hodin poté vám budou vlát vlasy nadšením.