JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších zážitků, které si můžete koupit

8. místo: Pilot dopravního letadla


Kdo by si nepřál být pilotem dopravního letadla? Dnes si to můžete vyzkoušet.

Řídit svůj vlastní Airbus nebo Boeing, alespoň na chvilku. Dokonalý simulátor, se kterým se budete cítit přesně jako v pilotní kabině. Půlhodinka teorie a pak už se vydáte rovnou do akce, nastavit sníh, déšť nebo mlhu si můžete podle vlastních preferencí a nabízí se také výběr konkrétní destinace. Zkrátka vše přesně tak, jak si zrovna přejete.

Hodinka letu až pro tři lidi, přistávání jako v reálu nebo třeba jenom let s autopilotem. Tady už záleží na konkrétním výběru, užít si můžete celoročně a celý zážitek si můžete samozřejmě zcela neomezeně fotit nebo filmovat. Účastnit se mohou i děti, ale samozřejmě jen v doprovodu dospělé osoby. Snad se jen připravte, že létání na simulátoru ve výcvikovém středisku pro skutečné piloty patří k těm dražším zážitkům. Ale proč si nesplnit sen, že?

7. místo: Řízení superauta


Poznejte, jaké to je za volantem auta snů.

Pár minut za volantem Lamborghini, Ferrari nebo Aston Martinu. Prostě podle výběru, garáž je neomezená a několik koleček po letišti nebo i v provozu bude pro milovníky rychlých kol skutečně výjimečným zážitkem. Klukovský sen se stane realitou, Porsche vám bude na krátkou chvilku říkat pane.

Ideální dárek manželovi po dvaceti společných letech, řízení superauta je zážitkem, které zvláště pánové budou chtít v budoucnu ještě několikrát opakovat. Tohle se totiž skutečně jen tak neokouká, což ví každý příznivec světa motorů.