JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších zábavních parků v Evropě

6. místo: Tivoli Gardens, Dánsko

Tivoli Gardens byl založen roku 1843 Georgem Carstensenem na pozemcích bývalého vojenského opevnění Kodaně. Tehdy to bylo na okraji města, ale vzhledem k jeho rozvoji se dnes tento zábavní park nachází v samotném srdci dánské metropole. Je to také druhé nejstarší zařízení svého druhu na světě a díky návštěvnosti přes 4 miliony lidí ročně se řadí také k těm nejnavštěvovanějším v Evropě.

K nejslavnějším atrakcím zde se řadí dřevěná horská dráha Rutschebanen z roku 1914. Jedná se tedy o jednu z nejstarších horských drah na světě, které jsou neustále v provozu. Není tedy žádným překvapením, že se v tomto případě nejedná o žádnou adrenalinovou jízdu.

Samozřejmě nechybí ani řada modernějších atrakcí, které dovedou zvýšit tep. Už samotný název Tivoli Gardens napovídá, že velkou roli v tomto parku hrají zahrady. Ty jsou častým místem konání nejrůznějších kulturních akcí jako jsou divadelní představení nebo koncerty.

5. místo: Gardaland, Itálie

Populární zábavní park Gardaland už svým názvem napovídá, že se rozkládá na břehu jezera Lago di Garda, kde byl slavnostně otevřen v roce 1975. Díky vysoké kvalitě a zábavnosti atrakcí se dlouhodobě řadí k těm nejnavštěvovanějším a nejlépe hodnoceným parkům v Evropě.

Jednotlivé atrakce jsou rozděleny do tří hlavních kategorií Fantasy, Adventure a Adrenaline, ze kterých si vybere prakticky každý od malých dětí až po příznivce adrenalinových jízd. Ten, kdo se chce v parku a jeho okolí zdržet déle může využít služeb pohádkového čtyřhvězdičkového hotelu.

Ty nejmenší návštěvníky jistě potěší nejnovější atrakce Kung Fu Panda Academy s řadou aktivit na téma populárního animovaného filmu. Naopak návštěvníky toužící po rychlé jízdě zabaví horské dráhy jako Oblivion The Black Hole, Raptor nebo Blue Tornado. K tomu Gardaland nabízí také atraktivní vystoupení nebo podmořský svět Gardaland SEA LIFE Aquarium s více než pěti tisíci živočichy.