JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších zábavních parků v Evropě

8. místo: Alton Towers, Velká Británie

Alton Towers je další z těch nejlepších evropských zábavních parků, když se o jeho kvalitách v posledních letech průměrně přesvědčilo okolo 2.5 milionu návštěvníků. Ovšem v roce 2015 toto číslo kleslo na 1.9 milionu a to nejspíše z důvodu nehody dráhy The Smiler, která musela být na čas vyřazena z provozu.

Stejně jako u velké části konkurenčních parků, tak i v Alton Towers je možné využít služeb hotelu. Kromě toho jsou zde také lázně, minigolf nebo akvapark. Tu nejhlavnější roli zde samozřejmě hrají především nejrůznější horské dráhy a jiné atrakce.

K největším hvězdám parku se i přes nedávnou minulost řadí právě The Smiler, který je první horská dráha na světě se čtrnácti smyčkami. Nejzajímavější dráhou v Alton Towers je ta nejnovější pojmenovaná jako Galactica. Tato horská dráha odpovídá nejnovějšímu trendu, kterým je spojení dráhy a virtuální reality. V tomto případě je v pasažérech vyvoláván pocit, že cestují vesmírem.

7. místo: Efteling, Nizozemsko

Efteling byl v nizozemském městě Kaatsheuvel otevřen v roce 1952, když rodinám s dětmi nabízel jen jednu atrakci a to pohádkový les s postavičkami ze známých příběhů. Postupem času ovšem přišla spousta vylepšení až do dnešní podoby, kdy se v parku nachází prakticky vše, co návštěvníci od takového místa očekávají.

Efteling je momentálně rozdělen do čtyř částí, které jsou pojmenovány jako Reizenrijk (Svět cestování), Marerijk (Pohádkový svět), Ruigrijk (Svět dobrodružství) a Anderrijk (Jiný svět). Tyto sekce návštěvníkům nabízejí nejrůznější atrakce a také vydařená vystoupení.

Dobrodružné povahy jistě ocení největší houpací loď na světě pojmenovanou Halve Maen. Intenzivní zážitek dále poskytne horská dráha Baron 1898, která začíná prakticky volným pádem o výšce 37.5 metrů. Fanoušky bobování v ledovém korytě jistě potěší dráha Bob ve stylu tohoto rychlého zimního sportu.