JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších zábavních parků v Evropě

4. místo: PortAventura World, Španělsko

PortAventura World je další z řady nejpopulárnějších evropských zábavních parků, když s návštěvností okolo 4 milionů lidí je tím nejnavštěvovanějším ve Španělsku. Nespornou výhodou je, že díky poloze kousek od katalánského letoviska Salou je pěkné počasí přes sezónu prakticky zaručeno.

Tento komplex se zatím skládá ze dvou parků PortAventura Park a PortAventura Caribe Aquatic Park. Už jejich názvy dávají tušit, že se jedná o jeden park s horskými dráhami a podobnými atrakcemi a jeden akvapark.

PortAventura Park je rozdělen do šesti tématických sekcí, takže se návštěvníci mohou podívat do Středomoří, Polynésie, Číny, Mexika i na Divoký západ. A je zde ještě část pro děti pojmenovaná jako SésamoAventura inspirovaná slavným televizním pořadem Sezamová ulice známým také jako Sezame, otevři se.

K největším tahákům tohoto parku patří atrakce jako Furius Baco s akcelerací z 0 na 135 km/h za 3 sekundy, Shambhala a tedy 76 metrová nejvyšší dráha v Evropě s největším padáním, Dragon Khan s osmy vývrtkami a rychlostí 110 km/h a stometrová věž Hurakan Condor.

Kvalitními atrakcemi se samozřejmě chlubí také akvapark PortAventura Caribe Aquatic Park, který obsahuje vše, co návštěvník od takového zařízení očekává. PortAventura World neustále pracuje na své atraktivnosti a tak v roce 2017 bude otevřen už třetí tématický park Ferrari Land. Tedy unikátní a v Evropě úplně první park pro fanoušky známé italské automobilky.

3. místo: Puy du Fou, Francie

Puy du Fou nedaleko francouzského Nantes je velmi originální zábavní park, který se může bez problémů řadit mezi ty nejlepší na světě. Na rozdíl od velké části konkurence neláká návštěvníky na různé horské dráhy a podobné atrakce, ale výhradně na špičková představení.

Historie těchto vystoupení započala už roku 1977, kdy se zde začala hrát zábavná show pojednávající o historii kraje. Toto představení si už ke konci první sezóny získalo velmi slušné renomé a tak není divu, že do dnešních dní se park dočkal rozšíření a také dalších atraktivních vystoupení.

Dnes se mohou návštěvníci podívat například na gladiátorské hry ve starověkém Římě, bojovné Vikingy nebo také na bojiště 1. světové války. Vrcholem Puy du Fou je největší světová noční show La Cinéscénie, které se účastní 1 200 herců a trvá asi hodinu a 40 minut. V zimní a letní sezónu je pro diváky přichystán odlišný program.