10 nejlepších ostrovů v Karibiku, které jsou doslova ráj

8. místo: Kajmanské ostrovy


Široký výběr zájezdů do Karibiku. Poznejte ráj na vlastní kůži.

Tři maličké ostrovy, formálně spadající pod britskou svrchovanost. 50 tisíc obyvatel a 260 kilometrů čtverečních, jen pár námořních mil na Kubu, daňový ráj pro evropské společnosti. Kajmanské ostrovy dostaly jméno od slovutného piráta Francise Drakea, po výstavbě mezinárodního letiště v roce 1954 začaly být i hodně turisticky atraktivní.

Potápět se tu můžete na více než dvou stovkách míst, potkáte chobotnice i rejnoky, spoustu korálů a dokonale průzračná voda jsou také velkým lákadlem, že? A to samozřejmě nejsme ještě u konce, exotická fauna je reprezentována i ptačími rezervacemi. Teplo je tu opravdu celoročně, žádná omezení od přírody rozhodně nečekejte – takže si naplánujte dovolenou klidně na leden!

7. místo: Barbados


Široká nabídka zájezdů do Karibiku za zajímavé ceny.

Užijí si tu hlavně milovníci potápění, ostatně jako v celém Karibiku. Barbados nabízí 430 kilometrů čtverečních rozlohy a polohu východně od takzvaných Malých Antil. V polovině šestnáctého století jej objevili Portugalci, později se ale stal britskou kolonií. Nezávislý je od roku 1966, platí se barbadoským dolarem a žije tu na 370 tisíc lidí.

Dominují plantáže s cukrovou třtinou, ale to se bavíme o vnitrozemí, protože místní pláže jsou jednoduše nepopsatelné. Bez problémů se domluvíte anglicky, ale z evropské kultury je tady už jen málo. Potápěči mohou obdivovat nejen přírodu pod mořskou hladinou, ale také potopené vraky lodí, rozesetých kolem celého ostrova. Prostě aktivní relaxace, jak má být?

Stránky: 1 2 3 4 5