JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších ostrovů v Karibiku, které jsou doslova ráj

8. místo: Kajmanské ostrovy


Široký výběr zájezdů do Karibiku. Poznejte ráj na vlastní kůži.

Tři maličké ostrovy, formálně spadající pod britskou svrchovanost. 50 tisíc obyvatel a 260 kilometrů čtverečních, jen pár námořních mil na Kubu, daňový ráj pro evropské společnosti. Kajmanské ostrovy dostaly jméno od slovutného piráta Francise Drakea, po výstavbě mezinárodního letiště v roce 1954 začaly být i hodně turisticky atraktivní.

Potápět se tu můžete na více než dvou stovkách míst, potkáte chobotnice i rejnoky, spoustu korálů a dokonale průzračná voda jsou také velkým lákadlem, že? A to samozřejmě nejsme ještě u konce, exotická fauna je reprezentována i ptačími rezervacemi. Teplo je tu opravdu celoročně, žádná omezení od přírody rozhodně nečekejte – takže si naplánujte dovolenou klidně na leden!

7. místo: Barbados


Široká nabídka zájezdů do Karibiku za zajímavé ceny.

Užijí si tu hlavně milovníci potápění, ostatně jako v celém Karibiku. Barbados nabízí 430 kilometrů čtverečních rozlohy a polohu východně od takzvaných Malých Antil. V polovině šestnáctého století jej objevili Portugalci, později se ale stal britskou kolonií. Nezávislý je od roku 1966, platí se barbadoským dolarem a žije tu na 370 tisíc lidí.

Dominují plantáže s cukrovou třtinou, ale to se bavíme o vnitrozemí, protože místní pláže jsou jednoduše nepopsatelné. Bez problémů se domluvíte anglicky, ale z evropské kultury je tady už jen málo. Potápěči mohou obdivovat nejen přírodu pod mořskou hladinou, ale také potopené vraky lodí, rozesetých kolem celého ostrova. Prostě aktivní relaxace, jak má být?