JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších ostrovů v Karibiku, které jsou doslova ráj

6. místo: Turks a Caicos


Karibik na vlastní kůži. Zajímavé zájezdy na Turks a Caicos

Další ze zámořských území Velké Británie aneb dva karibské ostrovy, co jsou věčně zality letním sluncem. Pro evropské turisty zatím spíš neznámá, ale není to škoda? Třicítka malých ostrůvků jihovýchodně od Floridy, třicet tisíc obyvatel (drtivá většina žije na Caicosu), hledajících obživu hlavně v rybolovu a 616 kilometrů čtverečních rozlohy.

Turks a Caicos poprvé objevil už Kryštof Kolumbus se svou výpravou v roce 1492, později se stávají i důležitou základnou pirátů. Osmikilometrová pláž Grace Bay je výstavní skříní souostroví, luxusní resorty tu najdete rozeseté všude kolem. Zahrajte si golf a obdivujte koloniální architekturu, ale pozor na období hurikánů – to tu bude přinejmenším trochu víc pršet!

5. místo: Grenada


Navštivte Karibik a užijte si dovolenou snů. Atraktivní nabídky zde

Součást Malých Antil, nacházející se nedaleko venezuelských břehů. 344 kilometrů čtverečních a sto tisíc obyvatel, silná francouzská a španělská stopa i přes to, že angličtina je úředním jazykem. Grenada má za sebou bohatou historii, dnes jde o tropický ráj vonící muškátovým oříškem a nekonečnými plážemi se zářivě bílým pískem.

Zajímavostí jsou třeba podmořská sousoší, která ale nemají antický původ, nýbrž je zde vytesal jejich autor Jason deCaires Taylor teprve před dvanácti lety. Termální prameny a tropické pralesy plné roztodivné zvěře, to jsou ideální podmínky pro vášnivé dobrodruhy…