JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších ostrovů v Karibiku, které jsou doslova ráj

2. místo: Martinik


Dovolená snů v karibském ráji. Zažijte léto i zimě.

Součást Malých Antil, zámořský department Francie, objevený již výpravou Kryštofa Kolumba. Martinik se se svými 1128 kilometry čtverečními rozlohy a 400 tisíci obyvateli jedna z větších oblastí v Karibiku. V roce 2007 tu ukázalo svou sílu ničivé zemětřesení, ale po tom tu dnes není vidu ani slechu.

Naopak, původní obyvatelé ostrov nazývali „Madinina“, tedy cosi jako „Místo plné květin“. Bělostné pláže plné palem, azurová voda anebo ostrý výšlap na zdejší nejvyšší vrcholek – Montagne Pelée. Martinický rum je přímo pověstný, nezapomeňte si projít také botanickou zahradu Jardin de Balata, kde s trochou štěstí potkáte i pár kolibříků.

1. místo: Bahamy


Dovolená v Karibiku je čím dále dostupnější. Zajímavé nabídky zájezdů tady

Tisíce různých ostrovů, z nichž jen malá část je obydlená. 14 tisíc kilometrů čtverečních, 400 tisíc obyvatel, angličtina jako úřední jazyk. Žádné pohoří, žádné skály, Bahamy jsou totiž hlavně o nekonečných plážích. Průměrná roční teplota kolísá mezi dvacítkou a třicítkou.

Jezdí sem za rekreací hlavně střední třída Američanů a cestovní ruch dává práci naprosté většině obyvatel. Na Bahamách najdete doslova na každém kroku kostel, zvláště místní černošské obyvatelstvo se hlásí k různým formám křesťanského vyznání, dominují baptisté a anglikáni (vliv protestanství je jasný).