JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších ostrovů v Karibiku, které jsou doslova ráj

4. místo: Guadeloupe


Exotika Guadeloupe na vlastní kůži. Bohatá nabídka do karibského ráje.

Další perlou Karibiku jsou turisticky zatím nepříliš probádané ostrovy Guadeloupe. Pestrobarevný rej ryb, azurová laguna a sopky kdesi v dáli, zkrátka učiněná romantika! Formálně spadají pod Francii, mají horu skoro tak vysokou, jako naše Sněžka a platit tu můžete klidně eurem. Připravte se ale na to, že obyvatelé anglicky moc neumí a spíš si vystačíte s franštinou.

1628 kilometrů čtverečních rozlohy a na 400 tisíc obyvatel, celoroční teploty se pohybují kolem magické třicítky. Cukrová třtina a banány, hlavně tyto dvě plodiny dávají obživu místním. Pozor na přemíru lahodného karibského rumu, do nějž se přidává i různé koření pro zvýraznění chuti (včetně vanilky).

3. místo: Svatý Martin


Dopřejte si dovolenou do Karibiku. Atraktivní nabídky zde

Ostrov z více 87 kilometrů čtverečních obývá na 75 tisíc obyvatel, je rozdělen mezi francouzskou a nizozemskou část. Je tu přinejmenším čtyřicet pláží, bohužel jsou však hojně obsypané turisty. Protože se tu neplatí klasické DPH, suvenýry budou o poznání levnější než kde jinde – od alkoholu po produkty místních řezbářů.

Místní umí anglicky, ale ještě lépe francouzsky a noční život se tu snad nikdy úplně nezastaví, hlavně tedy na té na nizozemské polovině. Svatý Martin je známý také díky svému letišti, které se nachází doslova pár metrů od pláže a moře. K vidění jsou tady naprosto jedinečné pohledy na přistávající letadla, což je něco, co si pochopitelně velká část turistů nemůže nechat ujít.