JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejdražších hudebních klipů v historii

8. místo: Puff Daddy: Victory

Jeden z nejdražších klipů hudební historie dostala také úspěšná hip hopová nahrávka Victory, kterou na své debutové album No Way Out zařadil rapper Puff Daddy. Vyprodukování tohoto videa z roku 1998 tehdy stálo 2.7 milionu dolarů, což po započtení inflace odpovídá dnešním 3.92 milionům.

Ve skladbě dále účinkovali slavní rappeři jako Busta Rhymes a The Notorious B.I.G., pro kterého právě verše ve Victory byly poslední co nahrál před svou smrtí (byl zastřelen 9. března 1997).

7. místo: Gwen Stefani: Make Me Like You

Celé desítce nejdražších videoklipů dominují poměrně letitá díla, když hned šest z nich je starší dvaceti let a některé další nejsou o moc mladší. Ovšem je zde jedna poměrně aktuální záležitost a to Make Me Like You od trojnásobné držitelky Grammy Award Gwen Stefani.

Kromě ceny produkce 4 miliony dolarů tento videoklip zaujme především tím, jak vznikal. Natáčelo se totiž během čtyřminutové reklamní přestávky během letošního předávání cen Grammy. A vše bylo vysíláno živě. Jedná se tak o úplně první videoklip v historii, který vznikl během živého přenosu. Na přípravách a natáčení se podílel štáb čítající 250 osob.

Financování nákladné produkce měl na starost americký obchodní řetězec Target a v podstatě je možné toto video označit za úplně nejdražší na světě. Jelikož ke čtyřem milionům potřebným k natáčení je možné přičíst dalších osm, které byly použity na rezervování reklamního času, během kterého vše proběhlo.