JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejdražších hudebních klipů v historii

6. místo: Guns N‘ Roses: Estranged

Prozatím se v tomto žebříčku nacházeli výhradně sóloví interpreti, ale to neznamená, že by drahé klipy točili jen oni. Šestý nejdražší videoklip historie totiž vytvořila slavná rocková formace z Los Angeles Guns N‘ Roses. Stalo se tak u videa pro píseň Estranged z roku 1993.

Vyprodukování videa pro skladbu z alba Use Your Illusion II stálo rovné 4 miliony dolarů, což by po přepočtení inflace dnes dělalo přibližně 6.55 milionů. Klip společně s videi pro skladby Don’t Cry a November Rain tvořil trilogii, která byla zpracována v podobném stylu.

5. místo: Michael Jackson: Black or White

Páté místo patří klipu k jedné z nejznámějších písniček krále popu. A to Black or White z velmi úspěšného alba Dangerous, kterého se po světě prodalo asi 32 milionu kopií. Samotná skladba s tématikou mezirasového soužití ovládla prakticky všechny důležité žebříčky po celém světě včetně prestižního Billboard Hot 100.

Hudební klip, ve kterém si zahrál např. tehdejší nejpopulárnější dětský herec Macaulay Culkin stál v roce 1991 natočit 4 miliony dolarů. Dnes by taková částka odpovídala necelým sedmi milionům.