JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejdražších hudebních klipů v historii

2. místo: Madonna: Die Another Day

Také stříbrná medaile mezi nejdražšími videoklipy patří legendě popmusic Madonně. Natočit video k její skladbě Die Another Day stálo v roce 2002 6.1 milionu dolarů. Taková částka dnes odpovídá asi osmi milionům. Ve své době se jednalo o velký hit také proto, že píseň byla tématickým songem pro stejnojmenný film s Jamesem Bondem, který byl v Česku uveden jako Dnes neumírej.

Tato spolupráce se také pochopitelně projevila na celkovém stylu výsledného klipu. Dále se tato skladba objevila na Madonnině devátém a v mnoha zemích platinovém albu American Life z roku 2003.

1. místo: Michael Jackson a Janet Jackson: Scream

Asi není žádným velkým překvapením, že ten nejdražší videoklip historie natočil ten pravděpodobně neslavnější interpret posledních desetiletí. Skladbu Scream Michael Jackson nahrál společně se svou sestrou Janet a natočení klipu z roku 1995 stálo zhruba 7 milionů dolarů, což by po započtení inflace dnes dělalo asi 10.87 milionů. Písnička byla jedním z hlavních singlů Michaelova devátého alba HIStory: Past, Present and Future, Book I.