JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 dobrodružství, které jsou neuvěřitelný zážitek

Početná skupina turistů z celého světa na svých cestách nevyhledávají místa pro poklidné relaxování na plážích, ale chtějí zažít pořádné dobrodružství. Tito dobrodruzi vyrážejí na expedice do pralesů, zdolávají zajímavé vrcholy nebo jezdí na zajímavé cyklovýlety. A právě taková místa přiblíží tento seznam.

10. místo: Zdolání bolivijské silnice smrti


Poznejte krásy Bolívie na vlastní oči. Velmi atraktivní zájezdy zde

Bez pochyb jedna z nejnebezpečnějších cest na světě, které k její celosvětové popularizaci přispěl také populární automobilový magazín Top Gear, nabízí turistům neopakovatelný zážitek. To, že vydat se na tuto zhruba 65 kilometrů dlouhou trasu je nebezpečné potvrzuje statistika, podle které zde každoročně zemře 200 až 300 lidí. Riziko je možné snížit v případě cestování na kole, ale jízda pralesem s velkými převýšeními je spíše pro fyzicky zdatnější dobrodruhy.

9. místo: Transsibiřská magistrála

Transsibiřská magistrála
Nabídka zajímavých zájezdů a ubytování v Rusku zde

Mezi velmi dobrodružné a zajímavé zážitky se řadí také překonání té nejdelší železnice světa, která vede z Moskvy do Vladivostoku a měří úctyhodných 9 288 kilometrů. Stavba hlavní dopravní tepny Ruska byla zahájena roku 1891 a stavělo se v obou směrech proti sobě. Trať byla kompletní v roce 1916 a následující proces elektrifikace zabral 73 let a byl hotový v roce 2002. Po cestě je možné narazit na města jako Jaroslavl, Omsk, Novosibirsk nebo Chabarovsk a dále vidět zajímavou sibiřskou přírodu.