JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 horských drah, které vás nenechají v klidu

Lidé odjakživa vyhledávají všemožné adrenalinové momenty a početné zástupy kvůli tomu navštěvují zábavní parky po celém světě a sjíždí ty nejšílenější horské dráhy. Ale na kterých si to pasažéři skutečně užijí? Na těch z tohoto seznamu určitě! Výběr zahrnuje jak moderní velmi rychlé dráhy s mnoha vývrtkami, tak starší, ale přesto pořád hodně zábavné dřevěné horské dráhy.

10. místo: Cyclone

Světoznámou dřevěnou horskou dráhu Cyclone nalezneme v nejjižnější části Brooklynu Coney Island, kam se chodí Newyorčané bavit už po mnoho desetiletí. Největšího věhlasu místní park dosahoval především ze začátku 20. století a nejznámější atrakce Cyclone byla otevřena 26. června 1927. I přes své stáří má pasažérům pořád co nabídnout a hlavně se jedná o takovou legendu mezi horskýma dráhami, což potvrzuje fakt, že je to národní památka.

9. místo: Space Mountain

Dlouhodobě jedna z nejpopulárnějších jízd, kterou můžete absolvovat na území USA, se nachází v Disney Worldu v Orlandu. Space Mountain se od ostatních drah v tomto seznamu výrazně odlišuje tím, že její koleje nevedou pod nebem, ale celá trasa je krytá, což poskytuje velmi zajímavý a unikátní zážitek. Hlavním rysem dráhy z roku 1975 je to, že se jezdí v podstatě po tmě a je to taková simulace vesmírné jízdy.