JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejbarevnějších festivalů na světě

Při vyslovení pojmu festival nebo karneval se jistě většině lidí vybaví velmi populární akce v brazilském Riu de Janeiru. Ale po celém světě se koná více podobných událostí, které jsou plné všech možných barev a každoročně je navštěvují až milióny návštěvníků.

10. La Feria de Abril, Sevilla, Španělsko


Poznejte jedinečnou atmosféru Andalusie. Zajímavé zájezdy do Španělska zde

Cestu po těch nejbarevnějších festivalech začínáme v andaluském hlavním městě Sevilla. Historie La Feria de Abril sahá až do roku 1847, kdy se zde pořádala výstava zvířat, ta se postupně přeměnila do dnešní podoby.

Během festivalu se lidé oblékají do tradičních velmi barevných krojů, všude se tancuje a hraje hudba. Samozřejmostí je i tradiční španělské jídlo a pití.

9. Mezinárodní festival létajících balónů v Albuquerque, Nové Mexiko


Užijte si dovolenou v USA. Nabídka atraktivních zájezdů zde

Tato akce, jak už sám název napovídá, je obrovská přehlídka horkovzdušných balónů. Jedná se o největší festival tohoto typu, každoročně zhruba sto tisíc diváků může po devět dní obdivovat až tisíc balónů.

První ročník se konal v roce 1972 a i díky vhodným podmínkám v Albuquerque se stal modlou pro všechny fandy balónů. Zajímavostí je i to, že se jedná o nejvíce fotografovanou akci na světě a určitě se není čemu divit.