JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlépe placených sportovců na světě

Poměrně často jsou zveřejňovány různé žebříčky nejlépe placených sportovců světa, ale občas se v různých položkách liší. To i proto, že některé údaje jsou těžce zjistitelné a bývají spíše různé odhadovány. Každopádně vždy se do takovýchto žebříčků dostávají známá jména jako Ronaldo nebo Messi a také mnoho amerických fotbalistů, kteří sice v Česku nejsou moc známí, ale v USA dosahují obrovské popularity, ze které plynou velké výdělky.

10. místo: Joe Flacco – 600 milionů

Desítku nejlépe placených sportovců světa zahajujeme v americké NFL, kde hraje Joe Flacco za tým Baltimore Ravens. Tento quarterback už poznal, jako to je vyhrát Super Bowl, když se tak stalo roku 2012 a Joe Flacco byl vyhlášen jeho nejužitečnějším hráčem. Flacco získal i spoustu dalších cen a v podstatě neustále podává hodně dobré výkony, za což si ho tým a partneři velmi cení. V součtu si tedy vydělá zhruba 600 milionů korun.

9. místo: Matt Ryan – 605 milionů

I deváté místo na žebříčku patří hráči amerického fotbalu, který je quarterback týmu Atlanta Falcons Matt Ryan. Matt celou svou kariéru od roku 2008 nehrál za jiný tým než Atlantu. Za tuto dobu si čtyřikrát zahrál v playoff a získal řadu ocenění, jako ofenzivní nováček roku a mnoho dalších. Svými výkony si vysloužil jeden z největších kontraktů v NFL, který mu v kombinaci s různými dalšími smlouvami přinese zhruba 605 milionů.