JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších videoher z posledních let

Každoročně vychází plno dobrých videoher, které si oblíbí milióny hráčů po celém světě. Během poslední doby vyšlo několik skutečně kvalitních kousků, které se mohou směle řadit mezi nejlepší hry vůbec. Do tohoto výběru byly zařazeny ty nejvýraznější hry druhé dekády 21. století. To znamená, že nemohu chybět Minecraft, Skyrim, Civilization V nebo také nejnovější GTA.

10. místo: Red Dead Redemption (2010)

Cestu po těch nejlepších hrách posledních let zahajujeme na divokém západě, kde se odehrává příběh Red Dead Redemption. Tuto hru vytvořili v Rockstar Games, jsou to tedy stejní lidé, kteří mají na svědomí populární sérii GTA. I zde si hráči užívají rozlehlého světa, stejně jako v Grand Theft Auto, jen s tím rozdílem, že tady se jedná prvotřídní westernovou akci. Do napínavého příběhu Johna Marstona se můžete pustit v případě, že vlastníte PlayStation 3 nebo Xbox 360.

9. místo: The Walking Dead (2012)

Jak už název napovídá jedná se o hru podle populárního komiksu Roberta Kirkmana, který se dočkal i televizního seriálu. Celá hra se skládá z pěti epizod, který vycházely od dubna do listopadu 2012. Hlavní postavou příběhu je univerzitní učitel Lee Everett, který na útěku před policií potká a začne ochraňovat osamělou Clementinu. Většina postav z této hry se v původním komiksu neobjevuje, ale i díky spolupráci s autorem originálu je udržena původní napínavá atmosféra.