10 nejposvátnějších míst z celého světa

Náboženství provázejí lidskou civilizaci od nepaměti, když většina lidstva v některé z nich věří. Asi není překvapení, že nejvíce věřících a to přes 2.2 miliardy má křesťanství, dále je na světě přes 1.6 miliardy muslimů, zhruba miliarda hinduistů a asi 0.5 miliardy buddhistů. Ke každému náboženství se váží různá významná místa a nejznámější každoročně vítají velké zástupy věřících a také turistů z celého světa.

10. místo: Katedrála Notre-Dame, Paříž


Zvětšit mapu
Chcete vidět Notre-Dame na vlastní oči? Zajímavé zájezdy do Paříže zde

Jeden z nejpěknějších příkladů francouzské gotiky je jistojistě pařížská katedrála Notre-Dame, jejíž stavba trvala dlouhých 182 roků v letech 1163 až 1345. Na evropské půdě nenalezneme mnoho významnějších a zajímavějších míst římskokatolické církve, což potvrzují také velké počty turistů z celého světa.

Vidět tuto 69 metrů vysokou stavbu na vlastní oči je velký zážitek, který si většina návštěvníků zaznamená formou atraktivních fotek. Stavba je známá také pod názvy katedrála Panny Marie nebo dříve Chrám Matky Boží, což je všem dobře známé ze slavného románu Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži.

9. místo: Zahrady Bahá’í, Izrael


Nabídka velmi atraktivních zájezdů do Izraele zde

Zahrady v izraelské Haifě můžeme také řadit mezi ty nejzajímavější náboženské lokace na světě, když toto místo je jedno z center mladého náboženství Bahá’í, které vzniklo teprve v druhé polovině 19. století. Zahrada je složena z 19 teras na hoře Karmel, když na jedné z teras stojí svatyně Báb se zlatou kopulí, ve které jsou ostatky předchůdce náboženství Sadžjída Alího Muhammada aš-Šírázího.

Pozornost návštěvníků jistě zaujmou geometricky uspořádané záhony bylin a růží. Jedná se o velmi nové místo, když bylo otevřeno roku 2001 a dá se říci, že tyto zahrady jsou úplně největší turistická atrakce celé Haify.

Stránky: 1 2 3 4 5