JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 největších hotelů na světě

Ty největší hotely světa mají tisíce pokojů, takže by se v nich mohlo ubytovat i takové menší české město. Asi není překvapivé, že drtivá většina těch úplně největších se nachází v Las Vegas. Světové centrum hazardu a zábavy potřebuje své návštěvníky někde ubytovat a k tomu slouží komplexy jako MGM Grand, Wynn, Luxor nebo Mandalay Bay. Mnoho známých lasvegaských hotelů jako například Caesars Palace, Bellagio nebo Circus Circus zůstalo těsně za desítkou těch největších.

10. místo: Excalibur, Las Vegas


Zvětšit mapu
Zažijte neopakovatelné v Las Vegas. Zajímavé zájezdy a ubytování zde

Excalibur byl slavnostně otevřen 19. června 1990 a od té doby prodělal několik vylepšení, poslední takové úpravy proběhly roku 2008. Jak už název napovídá, tak tvůrci 28 patrového hotelu byli inspirováni legendárním mečem krále Artuše. Excalibur nabízí ubytování na Stripu už od 32 dolarů na noc a návštěvníci si mohou vybrat z 3 981 pokojů, které se rozprostírají dvou věžích. Uvnitř se nachází divadla, restaurace, obchody, bazén, svatební kaple a samozřejmě nechybí kasino.

9. místo: The Venetian, Las Vegas

The Venetian, Las Vegas
Vyrazte do města neřesti a hazardu. Zájezdy do Las Vegas zde

I naše další zastávka je na lasvegaském Stripu, tentokrát se podíváme na komplex The Venetian, který byl otevřen 3. května 1999. A i tento hotel má inspiraci z Evropy, tady se stavitelé inspirovali italskými Benátkami. I díky své benátské tématice je tento pětihvězdičkový hotel velkou turistickou atrakcí. Velmi atraktivní je zdejší vodní kanál pro gondoly, tak jako ve skutečných Benátkách. Ubytovat se je zde možné v jednom z 4 027 pokojů a ty nejlevnější ceny začínají na 163 dolarech za noc. Kromě prvotřídního ubytování je zde také mnoho možností zábavy, jako v celém Las Vegas.


Zvětšit mapu