10 nejvýznamnějších vozů Porsche v historii

Porsche jistě patří k těm těm nejdůležitějším značkám v oboru, když se především model 911 řadí k nejlegendárnějším automobilům historie. Jedna z nejznámějších automobilek světa má i velmi zajímavý vztah k Česku, jelikož její zakladatel Ferdinand Porsche pocházel z Vratislavic nad Nisou. Porsche bylo založeno roku 1931, ale první sériově vyráběný model přišel až roku 1948 a od té doby vzniklo mnoho zajímavých a různě přelomových automobilů.

10. místo: Porsche 356

S tímto modelem Porsche nebudete překonávat rychlostní rekordy, ale pro německou automobilku se jedná o velmi důležité auto, jelikož je to úplně první vůz, který nesl jméno Ferdinanda Porscheho. Model 356 se vyráběl poměrně dlouho a to v letech 1948 až 1965.

Porsche 356 bylo k dostání ve třech variantách kupé, kabriolet a speedster. Historicky první sériový model automobilky svým vzhledem poměrně hodně připomíná dnes už legendární Volkswagen Brouk, který je jedním z nejvýraznějších výtvorů Ferdinanda Porscheho. V průběhu let byly k zákazníkům k dispozici různé výkonové specifikace, když ty nejsilnější Porsche 356 dokázaly vyvinout maximální rychlost okolo 200 km/h.

9. místo: Porsche Cayenne

Porsche Cayenne je pro německou automobilku jedním z přelomových modelů, když se jedná o první vůz ze Stuttgartu, se kterým se jeho majitelé mohou bez obav vydat i do lesa a terénu. Porsche tento model vymyslelo ve spolupráci s Volkswagenem a Audi, tedy to znamená, že modely Cayenne, Touareg a Q7 mají mnoho společných prvků.

Cayenne je zákazníkům k dispozici v mnoha výkonových variantách, když ti nejnáročnější sáhnou po verzích Turbo nebo Turbo S. Roku 2009 se stalo prvním automobilem Porsche, který má ve své nabídce naftové motory, čímž toto SUV zacílilo i na běžné zákazníky tohoto segmentu.

Stránky: 1 2 3 4 5