JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejzajímavějších a nejšílenějších jedlických soutěží

Soutěžit a závodit je možné prakticky ve všem, co je nějakým způsobem měřitelné. Výjimkou tedy není ani jedení velkého množství jídla na čas. Jedlíci po celém světě tak závodí v pojídání nejrůznějších jídel od místních a chutných specialit až po pokrmy, které dokonale prověří odvahu a žaludek soutěžících. Vzhledem k tomu, že zpravidla jde o spořádaní velkého množství, tak není žádným překvapením, že tyto akce jsou často kritizované za jejich škodlivost pro zdraví závodníků.

10. místo: Závody v jedení zmrzliny

Pozornosti závodních jedlíků pochopitelně neuniká ani zmrzlina. Různé soutěže se tak konají po celém světě, když ta ve floridském městě Lakeland se dokonce označuje za mistrovství světa v této disciplíně pojmenované World Ice Cream Eating Championship. To znamená, že se tam scházejí ti skutečně nejschopnější. V roce 2014 si zde zasoutěžil také držitel desítek jedlických světových rekordů Joey Chestnut, kterému se během šesti minut podařilo spořádat neuvěřitelných 7.1 litru zmrzliny, čímž nastavil další rekord.

9. místo: Jedení česneku na čas

Další z poměrně netradičních jedlických závodů je každoročně pořádán ve vesničce Chideock v anglickém Dorsetu. Jedná se totiž o závody v pojídání česneku World Garlic Eating Competition. Konkrétně v tomto klání jde o spořádání co nejvíce stroužků česneku za jednu minutu. Většina soutěžících do sebe během závodu dostane množství česneku, které mnoho lidí nesní ani za rok. Například v roce 2014 si vítězství vyjedl David Greenman, když během minuty spořádal neuvěřitelných 33 stroužků. To znamená, že na jeden mu stačily necelé 2 vteřiny.