10 nejziskovějších filmů mimo plátna světových kin

Populární kasovní trháky pro děti nebo s komiksovou tématikou zpravidla doprovázejí také prodeje různých tématických předmětů, jako například hraček, oblečení a podobně. Výdělky z těchto fanouškovských produktů mnohdy výrazně převyšují samotné příjmy z promítání.

10. místo: Avengers – 150 milionů dolarů

Snímek Avengers se v roce 2012 zařadil k nejziskovějším filmům historie, když po celém světě utržil přes 1.5 miliardy dolarů. Přítomnost spousty komiksových superhrdinů jako jsou Iron Man, Hulk, Thor nebo Captain America dávala velký prostor pro prodej široké škály upomínkových předmětů. Výroby těchto hraček s tématikou filmu režiséra Josse Whedona se ujalo Hasbro a fandové za předměty připomínající Avengers zaplatili asi 150 milionů dolarů.

9. místo: Spider-Man – 155 milionů dolarů

První moderní filmové zpracování pavoučího muže bylo uvedeno na plátna kin v roce 2002 a podle zprávy vydavatelství Marvel z roku 2004 snímek Spider-Man na prodeji různých figurek a dalších upomínkových předmětů vydělal 155 milionů dolarů. Samotný film s Tobey Maguirem v hlavní roli v kinech po celém světě inkasoval přes 821 milionů dolarů. Prodeje všech předmětů s pavoučí tématikou dosahují vzhledem ke stáří komiksu a množství příběhů mnohonásobně větších hodnot.

Stránky: 1 2 3 4 5