JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 netradičních způsobů cestování

Důvodů, proč cestujeme po světě je mnoho. Jedni turisté chtějí poznávat nové jídlo, jiní zajímavé umění nebo historii. V tomto seznamu se seznámíme s deseti poměrně netradičními způsoby turistiky.

10. Atomová turistika

Jedná se o druh cestovatelství na místa nějak spojená s atomovým věkem. Takže tito turisté cestují velmi často na místa známých výbuchů, navštěvují muzea zaměřená na atom a podobně. Je pochopitelné, že mezi nejnavštěvovanější lokace se řadí japonská města Hirošima a Nagasaki. Velmi atraktivní je pro tyto cestovatele také ukrajinský Černobyl.

9. Tolkienovská turistika

Je to druh turistiky, který aplikují fandové díla J. R. R. Tolkiena. Jednoduše je to cestování za stopami Pána prstenů, čili turisté se snaží navštívit místa, nějak spojená s knihou a filmem. Hlavním cílem těchto fandů je hlavně Nový Zéland, ale i univerzity v Oxfordu a Birminghamu, kde Tolkien učil.

8. Temná turistika

Lidé se zálibou v temné turistice cestují na místa, která mají něco společného se smrtí, přírodní katastrofou nebo jinou tragédií. Atraktivnost jednotlivých míst se odvíjí od velikosti utrpení, čili tito turisté velmi často vyrážejí do různých vyhlazovacích táborů, na Ground Zero v New Yorku nebo třeba navštěvují hrad Poenari, kde žil kníže Dracula.