10 neuvěřitelných akvárií z celého světa

Mnoho lidí po celém světě si zkrášluje svá obydlí tím, že si například do obýváku umístí akvárium většinou s barevnými rybičkami. Ale i ta nejluxusnější z nich se nemohou ani zdaleka rovnat těm nejlepším na světě, které mají miliony litrů vody a plavou v nich i velryby.

10. Okinawa Churaumi Aquarium, Okinawa, Japonsko


Poznejte ty nejzajímavější japonské atrakce. Zájezdy naleznete zde

Jedno z nejpěknějších akvárií, která můžete navštívit je pro české turisty poměrně z ruky, jelikož se nachází v Japonsku. Okinawa Churaumi Aquarium bylo otevřeno roku 2002 v místech, kde se konala světová výstava Expo roku 1975. V době zahájení provozu se jednalo o největší akvárium na světě a tento post udrželo po 3 roky. Návštěvníci se zde určitě nenudí, je pro ně nachystáno mnoho atrakcí a hlavně mohou obdivovat přes 700 druhů ryb.

9. uShaka Marine World, Durban, Jihoafrická republika


Užijte si uShaka Marine World na vlastní kůži. Zájezdy do Durbanu zde

Další z těch nejlepších akvárií světa se nachází v Jihoafrickém Durbanu. V místním zábavním parku se nabízí jedinečná podívaná na prakticky všechny druhy mořských ryb. Nechybí tedy delfíni, žraloci, ale třeba také mořští koníci. uShaka Marine World turistům nabízí mnohem více než špičková akvária, po prohlídce ryb je možné vyrazit na zdejší tobogány, pláž nebo nákupy.

Stránky: 1 2 3 4 5