10 případů velké sportovní rivality

Každý sportovec chce dosáhnout co nejlepšího výkonu a to samozřejmě vyvolává rivalitu a spory s konkurenty. Příklady takového chování jsou snad v každém sportu a tady výběr deseti známých a zajímavých případů sportovní rivality.

10. místo: New Jersey Devils vs. New York Rangers

Rivalita mezi těmito dvěma kluby započala už začátkem 80. let, když se v roce 1982 tým z Colorada přesunul do New Jersey. Za soupeřením je to, že týmy sídlí na opačných březích řeky Hudson a je to tedy takový boj o teritorium, tedy v podstatě něco jako Sparta a Slavia v Praze.

9. Mike Tyson vs. Evander Holyfield

Legendární boxer Mike Tyson se v roce 1997 postaral o jeden z největších skandálů v dějinách boxu, když svému soupeři Evanderu Holyfieldovi při odvetě zápasu z roku 1996 ukousl kus ucha. Tyson byl diskvalifikován a tedy Holyfieldovi porážku neoplatil.

8. místo: Real Madrid vs. Barcelona

Snad nejznámější a nejsledovanější spor na fotbalové klubové scéně se odehrává ve španělské lize a vše graduje během vzájemných zápasů. El Clásico je z historického pohledu lepší pro Barcelonu, když na výhry vede 107:91, ale s minulou sezónou byli spokojenější příznivci Madridu, který ovládl Ligu mistrů.

7. místo: Kelly Slater vs. Andy Irons

Surfování je v Česku i vzhledem k počasí v podstatě neznámý sport, ale jsou místa na světě, kde to surfingem žije. A prvním desetiletí tohoto tisíciletí byly dvě největší hvězdy odvětví Kelly Slater a Andy Irons. V tomto období získali 7 titulů světového šampiona, když Slater triumfoval v letech 2005, 2006, 2008 a 2010, to Irons ovládl ročníky 2002, 2003 a 2004. Tuto rivalitu v roce 2010 ukončila Ironsova smrt předávkováním drogami.

6. místo: Montreal Canadiens vs. Boston Bruins

V NHL probíhá velká rivalita mezi týmy Montreal Canadiens a Boston Bruins také proto, že žádné jiné mužstva na sebe v historii nenarazily vícekrát než tyto dvě. Neshody trvají už mnoho desetiletí a jeden z prvních výrazných sporů se odehrál v roce 1955, když byl po incidentu mezi Mauricem Richardem a Halem Laycoem Richard zatčen bostonskou policií.

Stránky: 1 2