JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 týmů s šancí na mistrovství světa v Brazílii

Fandové fotbalu z celého světa netrpělivě vyhlížejí 12. června, kdy v Brazílii začne největší sportovní událost léta a to mistrovství světa ve fotbale. K úvodnímu zápasu nastoupí v pět odpoledne tým domácích proti Chorvatsku a v následujícím měsíci se ve dvanácti městech budou odehrávat utkání 32 nejlepších týmů světa. Úplný vrchol turnaje přijde 13. července, když se na stadionu Estádio do Maracanã v Rio de Janeiru odehraje finále, které prozradí jméno nejlepšího mužstva uplynulých 4 týdnů.

10. místo: Nizozemsko

Nizozemci by určitě rádi navázali a případně zlepšili výsledek z předchozího šampionátu v Jihoafrické republice, kde se probili až do finále. Zajímavé je, že hned v prvním zápase skupiny B budeme svědky opakování minulého finále, které před čtyřmi lety vyhrálo Španělsko 1:0. Dalšími soupeři Nizozemí v této fázi turnaje budou Chile a Austrálie, čili cesta dále by měla být bez větších problémů, k čemuž jistě přispěje také jede z nejlepších útočníků světa Robin van Persie.

9. místo: Kolumbie

K adeptům na medaili můžeme zařadit také fotbalovou reprezentaci Kolumbie, která se v současnosti drží na pátém místě žebříčku FIFA, když má na pořádající Brazílii minimální ztrátu. Kolumbijcům hraje do karet téměř domácí prostředí jihoamerického souseda a také papírově nejlepší tým ve skupině C, ve které se utká s týmy Řecka, Pobřeží slonoviny a Japonska. Na tomto šampionátu by mohl zazářit mladý James Rodríguez, který jinak háji barvy Monaka.