JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 velmi zajímavých maratonů z celého světa

Běh se řadí k nejpopulárnějším sportům především díky tomu, že je možné ho provozovat kdekoliv a kdykoliv. Téměř každé větší město je dnes dějištěm nějakého závodu, často i půlmaratonu nebo maratonu. Jistě největší výzva pro většinu běžců je uběhnout maraton a zde je desítka velmi zajímavých závodů z celého světa. Běžci z celého světa se poměřují například na Velké čínské zdi, Antarktidě nebo Velikonočním ostrově.

10. Maratony v Honolulu a Kaua’i

Tyto dva havajské maratony jsou unikátní především prostředím, ve kterém se konají. Maraton v hlavním městě Honolulu běžcům nabízí neskutečné pohled na oceán a také výhled na vulkán Diamond Head. Tohoto podniku se účastní mnoho Japonců, protože japonské maratony mívají přísnější kvalifikační limity. Velmi pěkného maratonu se můžete zúčastnit také na ostrově Kaua’i, který je považován za vůbec nejkrásnější havajský ostrov.

9. Pikes Peak Marathon, USA

I další zajímavý maraton si můžete zaběhnout na americké půdě, tentokrát na té pevninské. Tento závod je pro zkušené běžce, jelikož je potřeba zdolat vysoké hory. Běh se odehrává na místě nejprestižnějšího automobilového závodu do vrchu, tedy na hoře Pikes Peak. Náročnost podtrhuje fakt, že nejlepší časy se pohybují pod čtyřmi hodinami, to běžné maratony zaberou těm nejlepším zhruba dvě hodiny. Ten, kdo si netroufá na plnou vzdálenost si může vyzkoušet zdejší půlmaraton.