10 zajímavých informací o autech a jejich řízení

Dnes už je na mnoha místech světa skoro nemožné žít bez auta. Což koneckonců potvrzují také čísla, jelikož na celém světě už po cestách jezdí přes 1.2 miliardy vozidel a v roce 2035 by to měly být 2 miliardy. K autům a jejich řízení se tedy váže spousta zajímavostí, ať už z minulosti nebo ze současnosti.

10. místo: Nejpopulárnější barvy

Barva auta je prakticky tím prvním, čeho si každý všimne. Pro mnoho lidí to je tedy důležitá věc, na kterou se soustředí při výběru nového vozu. Ovšem většina nakupujících je ve svém nákupu v tomto ohledu velmi konzervativní. Úplně nejprodávanější jsou bílá auta, kterých se na evropských trzích v roce 2015 prodalo zhruba 30 procent. Také další nejčastější barvy nejsou nijak vyzývavé. Společně s černou, stříbrnou a šedou to jsou celkem tři čtvrtiny všech prodaných aut.

9. místo: Zatáčení bez volantu

Dnes je neodmyslitelnou součástí každého auta jeho volant a nikdo si snad ani nedovede představit, že by svůj vůz ovládal nějak jinak. Ale volantem se nezatáčelo odjakživa, k tomu vedl postupný proces. V úplných počátcích automobilismu se ke změně směru používaly různé páky.

Stránky: 1 2 3 4 5