JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 známých sporů ze světa hudby

Spory a neshody mezi lidmi panují od nepaměti ve všech možných činnostech. A tedy výjimkou není ani hudební průmysl, kde se občas konkurenti různě urážejí při rozhovorech a také textech svých písní. Nyní se podíváme na desítku takových sporů mezi hudebníky napříč různými žánry.

10. místo: The Beatles vs. The Rolling Stones

Spory mezi různými hudebníky probíhají odjakživa a jeden takový měly i dvě z nejznámějších a nejúspěšnějších hudebních skupin historie. Jejich soupeřivé chování jako dvou protipólních skupin bylo spíše marketingový tah, než skutečný stav. V průběh let spolu dokonce hned několikrát spolupracovali, Lennon a McCartney pro své konkurenty napsali ‘I Wanna Be Your Man’ a lídr Stonů Mick Jagger pomohl s ‘All You Need is Love’.

9. místo: Oasis vs. Blur

Skupiny Oasis a Blur patřily v 90. letech k lídrům žánru Britpop, tím pádem si byly velkou konkurencí. Jejich rivalitu stejně jako o několik desetiletí dříve u Beatles a Rolling Stones přiživovala média. Napětí mezi skupinami panovalo dlouho a 14. srpna 1995 ho přiostřilo vydání nahrávek ve stejný den, když o 58 000 prodaných kopií vyhráli Blur se skladbou Country House. Odpověď od Oasis vyvolala velkou kontroverzi, jelikož Noel Gallagher konkurentům vzkázal, že by měli chytit AIDS a zemřít. Za to se později omluvil.