JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Afrika a její TOP10 nejkrásnějších národních parků

Jedním z hlavních turistických lákadel mnoha zemí napříč Afrikou jsou bezpochyby velmi zajímavé národní parky vhodné pro safari a objevování přírody. Za možností vidět slony, hrochy nebo lvy v jejich přirozeném prostředí jezdí návštěvníci z celého světa. A zde je výběr deseti z těch nejlepších afrických národních parků.

10. místo: Národní park Chobe, Botswana


Nabídka exotických zájezdů do Botswany zde

Botswanský národní park Chobe patří k velmi atraktivním kusům africké přírody. Co se týče prostředí, tak se jedná o ten nejrozmanitější národní park v Botswaně, když je to takový mix travnatých plání, jezírek, řek, močálů a lesů. Právě dostatečný počet vodních ploch láká mnoho zvířat jako různé vodní ptáky, antilopy, žirafy nebo třeba hrochy. Vyskytují se zde i velká sloní stáda a podle všeho by se v Chobe mělo zdržovat až 60 tisíc kusů těchto velkých savců. To je pro zdejší malebnou přírodu občas přítěží, jelikož při svých přesunech způsobují velké škody. Při cestováním po tomto 11 700 km² velkém území je k vidění samozřejmě také řada šelem jako v jiných podobných parcích napříč Afrikou.

9. místo: Národní park Etosha, Namibie


Namibie nabízí to pravé africké dobrodružství. Podívejte se na nabídku zájezdů

Založení tohoto významného afrického parku proběhlo v roce 1907 a v té době dosahoval rozlohy asi 100 000 km², což z něj dělalo největší přírodní rezervaci na světě. Vlivem různých politických změn se jeho velikost zredukovala na současných 22 270 km² a i to je pořád poměrně hodně. Jako v jiných podobných parcích je zde možné vidět stovky druhů savců, ptáků nebo plazů. Národní park Etosha obývá také několik ohrožených druhů jako například nosorožec dvourohý nebo impala černočelá. Zajímavostí je i zdejší 130 km dlouhá a 50 km široká solná poušť, jejíž sůl v období sucha kvůli silným větrům dostává až do dalekého okolí.